Шувар Богдан Антонович

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук
Шувар Богдан Антонович
Shuvar.jpg
к.ф-м.н., доцент
Дата народження 10 травня 1941 року..
Громадянство Україна
Alma mater Львівський університет імені Івана Франка
Дата закінчення 1965 р.
Спеціальність механіка
Галузь наукових інтересів Теорія монотонних та двосторонніх наближених методів для рівнянь з немонотонними і неопуклими операторами та застосування цих методів до інтегральних і диференціальних рівнянь.

Гіллясті дроби В.Я. Скоробагатька та їхні аналоги для факторизації поліномів у числових полях і банахових алгебрах на основі ітераційного підходу до їх побудови і числової реалізації.

Науковий ступінь кандидат фізико-математичних наук
Науковий керівник Заслужений діяч науки України, доктор фізико-математичних наук, професор Скоробогатько Віталій Якович, ІППММ ім. Я.С. Підстригача НАН України.
Дата присвоєння н.с. 1975 р.
Вчене звання доцент
Дата присвоєння в.з. 1979 р.
Поточне місце роботи Національний університет «Львівська політехніка», Кафедра вищої математики, Інститут прикладної математики та фундаментальних наук

Шувар Богдан Антонович — кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри вищої математики, Інституту прикладної математики та фундаментальних наук, Національного університету «Львівська політехніка» .

Загальні відомості

Дата народження: 10 травня 1941 року.

У 1965 р. закінчив Львівский університет ім. Івана Франка.

Тема дисертації: «Двусторонние операторные неравенства и их применение для построения двусторонних монотонных итеративных процессов», 1974; — 01.01.02 — дифференциальные и интегральные уравнения. Інститут математики АН УРСР, Київ.

Науковий керівник: Заслужений діяч науки України, доктор фізико-математичних наук, професор Скоробогатько Віталій Якович, ІППММ ім. Я.С. Підстригача НАН України.

Навчальна робота

В університеті читає курси

  • математичний аналіз
  • лінійна алгебра та аналітична геометрія
  • диференціальні рівняння
  • теорія ймовірностей та математична статистика

Наукові інтереси

  • Теорія монотонних та двосторонніх наближених методів для рівнянь з немонотонними і неопуклими операторами та застосування цих методів до інтегральних і диференціальних рівнянь.
  • Односторонні і двосторонні операторні нерівності з немонотонними і гетеротонними операторами та застосування в теорії наближених методів.
  • Побудова теорії методів ітеративного агрегування і їхніхагрегаційно-ітеративних узагальнень у зв’язку з проблемами декомпозиції прикладних задач і розпаралелленням обчислювальних схем на основі підходів, щоне використовують понять напівупорядкованості
  • Гіллясті дроби В.Я. Скоробагатька та їхні аналоги для факторизації поліномів у числових полях і банахових алгебрах на основі ітераційного підходу до їх побудови і числової реалізації.

Основні публікації

Монографії:

Наукові статті та тези конференцій


Контакти

вул. Митрополита Андрея 5, Львів-13, 79013 IV н.к., ауд. 212

тел./факс: 258-21-34

e-mail: vm.imfn@gmail.com