Мисак Йосиф Степанович

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук
Мисак Йосиф Степанович
Mysak.jpg
д.т.н., зав. кафедри ТТАЕ (1995 по 2017 р.)
Дата народження 8 квітня 1948 року
Місце народження с. Нестаничі, Радехівського р-ну, Львівської обл., Україна
Помер 18 липня 2017 року

Громадянство Україна
Національність українець
Alma mater Львівський політехнічний інститут
Дата закінчення 1972 р.
Спеціальність Теплові електричні станції
Галузь наукових інтересів Дослідження маневреності, надійності та економічності роботи котлів та енергоблоків електричних станцій.
Кваліфікаційний рівень Інженер теплоенергетик
Науковий ступінь доктор технічних наук
Дата присвоєння н.с. 1994 р.
Вчене звання професор
Дата присвоєння в.з. 1996 р.
Почесні звання Відмінник освіти України, Почесний енергетик України
Державні нагороди Заслужений діяч науки і техніки України. Лауреат державної премії України в галузі науки і техніки

Державна премія України в галузі науки і техніки; «Заслужений діяч науки та техніки України»

Мисак Йосиф Степанович — доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, завідувач кафедри теплотехніки, теплових і атомних електричних станцій з 1995 по 2017, Інституту енергетики та систем керування.кафедри теплотехніки, теплових і атомних електричних станцій, Інституту енергетики та систем керування

Професійна діяльність

У 1972 р. Й. Мисак після закінчення Львівської політехніки був направлений в Південне відділення ОРГРЕС на посаду інженера, де пройшов усі сходинки карєрного росту від інженера до директора з технологій та науково-технічної роботи. У 70- 80-х роках Й. Мисак виконав великий комплекс експериментів з дослідження ефективної роботи теплоенергетичного устаткування енергоблоків 150-800 МВт. Під його керівництвом та при безпосередній участі виконано більше 100 науково-інженерних робіт, розроблено та впроваджено низку ефективних технологічних вирішень на енергоблоках Лукомльскої (Білорусь), Запорізької, Трипільської, Бурштинської, (Україна) Смоленської (РФ), Молдавської ТЕС, Дорогобужської (РФ), Калуської (Україна) та Київської (ТЕЦ - 5, ТЕЦ - 6), Углевік ТЕЦ (Сербія). За його редакцією видано посібник з «Правил технічної експлуатації електричних станцій і мереж (теплотехнічна частина)», а також розроблено та видано у співавторстві 26 нормативних (НД) та галузево керуючих (ГКД) документів.вперше в Україні за його редакцією видано «Російсько-український тлумачний словник з теплоенергетики». Був членом двох спеціалізованих Вчених рад з присудження науковго ступеня доктора наук, був головою секції «Енергетики» Західного наукового центру НАН України, був заступником голови секції за фаховим напрямом «Енергетика та енергозбереження» наукової ради МОН України, був членом науково-технічної ради з теплоенергетики міністерства Енергетики та вугільної промисловості України, був членом редакційної колегії в 6 спеціалізованих технічних видань в Україні та закордоном.

Нагороди та відзнаки

Zaslnauki.jpg «Заслужений діяч науки та техніки України» (2009).

Указ Президента України № 619/2009 від 18.08.2009р.


150px-UKRAINE-AWARD-STATE-PREM-2.png Державна премія України в галузі науки і техніки (2013 р.)

за роботу «Підвищення маневреності, надійності і економічності енергоблоків з пиловугільними і газомазутними котлами та ефективності систем теплопостачання» (Указ Президента України № 279/2013 від 16.05.2013 р. )


150px-Badge Inventor of the USSR.png Нагрудний знак «Изобретатель СССР»] (1986 р.)

Науково-педагогічна діяльність

Найбільш вагомими розробками необхідно вважати підвищення маневреності, економічності та надійності енергоблоків електростанцій розширення регулювального діапазону енергоблоків 300-800 МВт з газомазутними котлами на ковзних параметрах, дослідження та впровадження режимів перевантажень енергоблоків, підвищення ефективності роботи регенеративних повітропідігрівників, підвищення економічності роботи устаткування ТЕС і т.д. На основі науково-експериментальних досліджень 1981 р. у Білоруському політехнічному інституті Й. Мисак захистив кандидатську дисертацію. З 1982 до 1985 р. р. Й. Мисак перебував у службовому закордонному відрядженні в Югославії, де брав участь у пуску і післяпусковому налагодженні енергоблоку 300 МВт з котлом ТП-64. У той час Йосиф Степанович плідно працює з науковцями-енергетиками Югославії. Результатом наукової діяльності з підвищення ефективності роботи устаткування ТЕС Югославії став захист докторської дисертації у Белградському університеті. У 1987 р. йому присвоєно вчене звання доктора технічних наук. У 1994 р. в НАН України захищає ще одну докторську дисертацію. З 1989 р. Й. Мисак працював на кафедрі «Теплотехніки і теплових електричних станцій» Львівської політехніки спочатку старшим викладачем, доцентом, професором, а з 1996 р. — завідувачем кафедри, яку з 2015 року перейменовано в ТТАЕ (кафедра теплотехніки, теплових і атомних електричних станцій). Багато уваги Й. Мисак приділяв популяризації проблем енергетики та екології, часто виступав на міжнародних семінарах та конференціях з доповідями. Він опублікував понад 450 науково-технічних праць у вітчизняних та закордонних журналах, видав у співавторстві 17 книг, в тому числі 7 монографій, більше 100 навчально-методичних розробок, отримав понад 100 авторських свідоцтв СРСР на винаходи, та патентів України, значна частина яких впроваджена на ТЕС України, а також країн східної Європи. Розробив 26 нормативних та галузевокеруючих документів. Професор Мисак Йосиф Степанович підготував 2 докторів 9 кандидатів наук.


Наукові інтереси: Дослідження маневреності, надійності та економічності роботи котлів та енергоблоків електростанцій (ТЕС і АЕС).

Напрямок наукової діяльності: Оптимізація роботи теплоенергетичного устаткування енергоустановок ТЕС і АЕС, зниження шкідливих викидів в атмосферу при спалюванні органічного палива на ТЕС, підвищення маневреності роботи енергоблоків.


Науковий доробок

 • Наукових праць — понад 450;
 • Авторських свідоцтв та патентів України – 101
 • Монографій — 7;
 • Навчальних посібників — 10;
 • Методичних розробок — понад 100;
 • Нормативних (НД), та галузево керуючих докусментів (ГКД) для міністерства енергетики та вугільної промисловості України – 26;
 • Тлумачний російсько-український теплоенергетичний словник – 1.

Основні публікації

 1. Мисак Й. С., Гнатишин Я. М., Івасик Я. Ф. Паливні пристрої для спалювання низькосортних палив. — Львів: НУ «Львівська політехніка», 2002, — 135 с.
 2. Янко П.І., Мисак Й. С. Режими експлуатації енергетичних котлів. — Львів: НВФ «Українські технології», 2004 — 271 с. — Монографія.
 3. Мисак Й. С., Івасик Я. Ф., Гут П. О., Лашковська Н. М. Експлуатація об’єктів ТЕС. НУ «Львівська політехніка», 2007 — 300 с.
 4. Експлуатація та налагодження енергетичного устаткування ТЕС ВАТ «Західенерго». За ред. Омеляновського П. Й., Мисак Й. С. АВФ, Українські технології 2005 — 410 с. Збірник публікацій.
 5. Посібник з ПТЕ (теплотехнічна частина), том І і ІІ, За ред. Мисака Й.С., Київ, ОЕП "ГРІФРЕ" 2008 – 1109с.
 6. Мисак Й.С., Дворовенко В.М., Галянчук І.Р. Пускові режими парових турбін енергоблоків ТЕС. Львів: НВФ «Українські технології», 2008 — 175 с. — Монографія.
 7. Мисак Й.С., Дворовенко В.М., Кравець Т.Ю. Зупинення парових турбін. Львів: НВФ «Українські технології», 2011 — 193 с. — Монографія.
 8. Мисак Й.С., Возняк О.Т., Дацько О.С., Шаповал С.П. Сонячна енерге тика. Теорія і практика., Львів Видавництво ЛП, 2014- 339с.- Монографія.