Комова Марія Василівна

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук
Комова Марія Василівна
200px-Komova.jpeg
к.філол.н., доцент
Дата народження 15 січня 1957 року
Місце народження Львів
Громадянство Україна
Національність українка
Галузь наукових інтересів проблеми української науково-технічної термінології; функціонування документів у системі соціальних комунікацій
Науковий ступінь кандидат філологічних наук
Дата присвоєння н.с. 1999 рік
Вчене звання доцент
Дата присвоєння в.з. 2005 рік
Поточне місце роботи Національний університет «Львівська політехніка» Кафедра соціальних комунікацій та інформаційної діяльності Інститут гуманітарних та соціальних наук

Ко́мова Марі́я Васи́лівна (*15 січня 1957) — український науковець, кандидат філологічних наук, доцент, заступник з навчально-методичної роботи завідувача кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка».

Біографічні відомості

Народилася Марія Василівна 15 січня 1957 року у сім'ї інженерно-технічних працівників.

У 1978 році закінчила Київський державний інститут культури.

У 1978-1986 роках – головний бібліотекар Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки.

У 1986-2003 роках – завідувач науково-методичного відділу, заступник директора Науково-технічної бібліотеки Національного університету «Львівська політехніка».

З 2011 року – заступник завідувача з навчально-методичної роботи кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності Національного університету «Львівська політехніка».

Професійна діяльність

У 1996 році отримала грант Міжнародного фонду "Відродження". За сприяння цього фонду видала "Російсько-український словник бібліотечно-бібліографічних термінів", вихід у світ якого було приурочено до 150-річчя створення Національного університету «Львівська політехніка».

У 1999 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Формування та розвиток української бібліотечно-бібліографічної термінології» та отримала ступінь кандидата філологічних наук.

У 2000-2011 роках – доцент кафедри історії України, науки і техніки (кафедри історії, теорії та практики культури).

У 2005 році – присуджено наукове звання доцента.

З серпня 2011 року – доцент кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності Спеціальність "Інформаційна, бібліотечна та архівна справа" кафедри СКІД.

Навчальна робота

Дисципліни, які викладає:

  • Науково-технічна термінологія
  • Діловодство
  • Соціальні комунікації
  • Ділова комунікація
  • Бібліографознавство

Наукова робота

Наукові інтереси

  • проблеми української науково-технічної термінології;
  • функціонування документів у системі соціальних комунікацій (документознавство, діловодство, журналістика).

Наукові публікації

Марія Комова є автором понад 100 наукових праць з теорії соціальних комунікацій, документознавства, української наукової термінології, в т. ч. 16 книг (4 монографії, 5 навчальних посібників, 2 термінологічних словники, 3 бібліографічні посібники).

За монографію «Українська документознавча термінологія: шляхи формування та функційні особливості» відзначена Дипломом другого ступеня Національного університету «Львівська політехніка» як призер конкурсу монографій, підручників та навчальних посібників у номінації «Найкраща монографія».

Контакти

Кафедра соціальних комунікацій та інформаційної діяльності: Офіційний сайт Національного університету "Львівська політехніка". Кафедра соціальних комунікацій та інформаційної діяльності (СКІД)

вул. Митрополита Андрея, 3; 4-й навч. корпус, кімната 523б

тел.: +38 (032) 258-25-95

E-mail: skid@ridne.net; skid@lp.edu.ua

Посилання

сайт: Спеціальність "Інформаційна, бібліотечна та архівна справа" кафедри СКІД