Білущак Тетяна Миколаївна

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук
Білущак Тетяна Миколаївна
BiluschakT.png
к.і.н., доцент кафедри СКІД
Дата народження 6 березня 1987 року
Місце народження м.Стрий Львівська обл.
Громадянство Україна
Національність українка
Alma mater Національний університет «Львівська політехніка»
Дата закінчення 2010 рік
Спеціальність Документознавство та інформаційна діяльність
Галузь наукових інтересів Документаційне та інформаційне забезпечення діяльності установи, соціальні комунікації, архівні та Інтернет-джерела
Науковий ступінь кандидат історичних наук
Науковий керівник доктор історичних наук, професор кафедри ІУЕК Національного університету «Львівська політехніка» Терський Святослав Володимирович
Дата присвоєння н.с. 2015 р.
Поточне місце роботи НУЛП, Кафедра СКІД

Білущак Тетяна Миколаївна (*6 березня 1987р.) — український науковець, кандидат історичних наук, доцент кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка» .

Біографічні відомості

Народилася 6 березня 1987 року в сім'ї інженерно-педагогічних працівників у м.Стрий Львівської області.

Освіта

У 2009 р. з відзнакою закінчила Національний університет «Львівська політехніка» та здобула кваліфікацію спеціаліста за спеціальністю «Документознавство та інформаційна діяльність»

У 2010 р. з відзнакою закінчила Національний університет «Львівська політехніка» та здобула кваліфікацію магістра за спеціальністю "Управління навчальним закладом".

Професійна діяльність

З листопада 2010 р. працювала на кафедрі іноземних мов Національного університету «Львівська політехніка» на посаді старшого лаборанта.

З грудня 2010 року до грудня 2014 року навчалася в аспірантурі на кафедрі історії, теорії та практики культури Інституту гуманітарних і соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка».

З серпня 2011 року – до серпня 2020 року – асистент кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності.

З 1 вересня 2020 року – до теперішній час – доцент кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності.

З серпня 2012 року є секретарем засідань кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності (СКІД), а також наукових та методичних семінарів кафедри СКІД Національного університету «Львівська політехніка».

З 2016 року є секретарем засідань Науково-методичної комісії спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» кафедри СКІД Національного університету «Львівська політехніка».

Сертифікат підтвердження про рецензування у міжнародному журналі Journal of Engineering Research and Reports

11 червня 2019 року взяла участь у роботі круглого столу «Архіви у ХХІ столітті: актуальні питання архівного менеджменту». Організаторами заходу виступили ЦДАГО України, ЦДКФФА України ім. Г.С. Пшеничного, ЦДАЗУ, Державна наукова архівна бібліотека м. Київ, Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства, кафедра архівознавства та спеціальних галузей історичної науки історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Спілка архівістів України.

З 2019 року член редакційної колегії журналу «Бібліотекознавство. Документознавство. Інформологія». З 2020 року член редакційної колегії журналу«Вісник Харківської державної академії культури» та фахового журналу «Архіви України». Рецензент міжнародного журналу Journal of Engineering Research and Reports (сертифікат підтвердження про рецензування у міжнародному журналі)


● член Української Бібліотечної Асоціації (з 2019 по теперішній час) ● член Української асоціації дослідників освіти (з 2020 по теперішній час)

Нагороди та відзнаки

Диплом лауреата ЛОДА та Львівської обласної ради

У 2021 р. лауреат в номінації «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» конкурсу «Молодий вчений року» Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України за результатами 2020 року.

У 2021 р. нагороджена дипломом переможця конкурсу «Найкращий молодий вчений» за результатами 2020 року Національного університету «Львівська політехніка» у номінації Гуманітарні науки: історія, філософія, право, соціологія, соціальна робота, політологія.

У 2020 р. нагороджена дипломом лауреата премії облдержадміністрації та обласної ради для працівників наукових установ та закладів вищої освіти за значні досягнення в галузі науки, які сприяють соціально-економічних перетворень у регіоні й утверджують високий авторитет науковців Львівщини в Україні та світі.

У 2020 р. за підготовку призера Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» нагороджена подякою.

У серпні 2019 р. отримала нагороду Львівської обласної ради - "Подяка обласної ради" за науково-педагогічну й виховну роботу зі студентами та активну волонтерську діяльність.

У травні 2017 р. здобуття почесного третього місця на VІІ Всеукраїнському конкурсі «Моральний вчинок» як співкерівник соціально-культурологічного проекту «Війна стосується кожного» та отримала подяку "Асоціації Українських працівників" та Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова за формування активної громадянської позиції та високих моральних переконань учнівської молоді і підростаючого покоління.

У травні 2019 р. здобуття почесного першого місця на VІІІ Всеукраїнському конкурсі «Моральний вчинок» як співкерівник національно-патріотичного проекту «Небайдужі серця.Сила Нескорених» та отримала грамоту"Асоціації Українських працівників" та Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова за формування активної громадянської позиції та високих моральних переконань учнівської молоді і підростаючого покоління.

Навчальна робота

Дисципліни, які викладає (2011-2020 н.р.):

Лекції: Практичні роботи Лабораторні роботи
Архівознавство, ч1. Документознавство, частина 1 Сучасне програмне забезпечення
Архівознавство, ч2. Документознавство, частина 2 Технології менеджменту знань
Організація виставкової діяльності Керування документацією Технології підтримки прийняття рішень
Інформатика та комп’ютерна техніка, ч1 Архівознавство, ч2 Комп'ютерні технології в діловодстві
Інформатика та комп’ютерна техніка, ч2 Організація виставкової діяльності Консолідовані інформаційні ресурси баз даних та знань
Стилістика ділових документів Інформатика та комп'ютерна техніка ч.1.
Математичні основи інформаційної діяльності
Керування документацією
Статистичні методи в інформаційній діяльності
Бібліографознавство
Інформаційно-аналітична діяльність
Архівознавство, частина 1
Діловодство
Інтернет-технології та ресурси
Прикладні комп'ютерні технології
Технології інформаційного пошуку, частина 1
Аналітико-синтетичне опрацювання інформації

Наукова робота

Диплом за успіхи у навчанні та активну громадську діяльність

У листопаді 2009 р. була нагороджена дипломом Національного університету «Львівська політехніка» за успіхи у навчанні та активну громадську діяльність. Автор статей на суспільну тематику в університетському тижневику «Аудиторія», а також була членом товариства «Просвіта».

У листопаді 2011 році була нагороджена дипломом за активну участь у проведенні науково-практичної конференції «Сухопутні війська Збройних Сил України: історія, сучасність, розвиток».

Диплом за активну участь у проведенні науково-практичної конференції «Сухопутні війська Збройних Сил України: історія, сучасність, розвиток

У 2015 р. - успішно захистила дисертаційну роботу на засіданні спеціалізованої вченої ради в "Українському науково-дослідному інституті архівної справи та документознавства" Державного комітету архівів України за спеціальністю 07.00.06 – історіографія, джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни. Тема дисертації - «Архівні джерела з військової справи у Львові другої половини XIV-XVIII ст.: класифікація, функції, інформаційний потенціал».Напрямки наукових досліджень:

• архівні джерела з військової справи у м. Львові другої половини XIV-XVIII ст.;

• документно-інформаційна комунікація оборонної політики м. Львова другої половини XIV-XVIII ст.;

• Інтернет-джерела з вивчення історичної тематики;

• створення віртуальних виставок для архівних та бібліотечних фондів;

• організація документаційного та інформаційного забезпечення установ.


Тетяна Білущак є активною учасницею Інтернет-проекта "Львів. Фотографії сучасного міста".

Грантові заявки

 • У 2018 році взяла участь, як виконавець проекту, у заявці на Конкурс Ф83 «Наукових проектів молодих вчених» на 2019 рік. Тема: «Оцифрування архівних джерел періоду Західно-Української Народної Республіки». Реєстраційний номер проекту Ф83/45553.

Бере участь у підготовці студентів за напрямом "Інформаційна, бібліотечна та архівна справа" на кафедрі соціальних комунікацій та інформаційної діяльності.

Наукові публікації

Є автор понад 150 наукових праць та навчально-методичних публікацій. Розроблено у співавторстві близько 62 методичних вказівок, 4 навчальні посібники, 5 конспекти лекцій, 8 зареєстрованих у ВНС навчальних курсів, а також є співавтором 8 колективних монографій та 1 енциклопедичного видання.

Основні праці:

 1. Bilushchak T. Documents Central State Historical Archives in Lviv as a Channel of Social Communication / Т. Bilushchak // Proceedings 4th International Academic Conference of Young Scientists “Humanities and Social Sciences 2013” (HSS-2013). — Lviv: Lviv Polytechnic Publishing House, 2013. — Electronic edition on CD-ROM., P. 100 -102.
 2. Peleshchyshyn A. Analysis and classification of historical-oriented Internet sources / А. Peleschyshyn, Т. Bilushchak // Proceedings 5th International Academic Conference of Young Scientists “Humanities and Social Sciences 2015” (HSS-2015). — Lviv: Lviv Polytechnic Publishing House, 2015. — Electronic edition on CD-ROM., P. 200-202.
 3. Myna Zh.Using International Standards of Quality Management System in Higher Educational Institutions / Zh. Myna, U. Yarka, O. Peleschyshyn, Т. Bilushchak // Proceedings of the XIIIth International Conference “Modern Problems of Radio Engineering, Telecommunications and Computer Science” (TCSET'2016). – Lviv, 2016. – P. 834-837.
 4. Bilushchak T. Historical and documentary research of the funding for military and defence projects in analysis of documents which produced in the chancery of Lviv magistrate during XVII-XVIII centuries / Т. Bilushchak, S. Shelomentsev -Tersky // Молодой ученый. — Россия, г. Казань, 2014. — №3. — С. 699-702.
 5. Bilushchak T. Using Archival Documents Created in the Chancellery of Magistrate in Defense Study of Lviv in XIV-XVIII Centuries / Т. Bilushchak, S. Shelomentsev-Tersky // Global Journal of Interdisciplinary Social Sciences (GJISS), Vol. 3, No. 1(2014). – P. 19-22. – Available at: http://gifre.org/library/upload/volume/19-22-vol-3-1-14-gjiss.pdf.
 6. Білущак Т.М. Засоби опрацювання вхідної кореспонденції на підприємстві з використанням офісного пакету / Т.М. Білущак, Ю.О. Москалюк // Наукові записки. Серія «Культура та соціальні комунікації». – Острог: Видавництво Національного університету «Острозька академія», 2012. – Вип. 3. – С. 32-43.
 7. Білущак Т.М. Стан озброєності Високого замку у Львові за актовими джерелами / Т.М. Білущак // Держава та армія: Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – №752. - Львів, 2013. – С. 24-30.
 8. Білущак Т.М. Зброя середньовічного Львова (за актовими джерелами) / Т.М. Білущак // Військовий-науковий вісник. – Випуск 19. Львів: АСВ, 2013. – С. 3-11.
 9. Білущак Т. Автоматизація реєстрування вхідної кореспонденції на підприємстві з використанням офісного пакету / Т. Білущак, Ю. Москалюк // Матеріали І Міжнародної наукової конференції «Інформація, комунікація, суспільство» (ICS-2012). – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2012. – С. 18– 20
 10. Білущак Т. Оптимізація діловодства за допомогою бази даних / Т. Білущак, Ю. Шевчук // Інформаційно – документальні комунікації в глобалізованому суспільстві: Матеріали Міжнародної науково – практичної конференції м.Київ, 21-22 березня 2013, Національний авіаційний університет – К.:НАУ, 2013. – С. 38-40.
 11. Лісіна С.О. Архівні матеріали з історії м. Львова в системі інформаційних ресурсів / С.О. Лісіна, Т.М. Білущак // Інформаційні технології і системи в документознавчій сфері: Матеріали III Міжнародної науково-практичної конференції. – Донецьк: ДонНУ, 2013. – С. 39-41.
 12. Білущак Т. Огляд впровадження стандарту у сфері керування документацією за кордоном / Т. Білущак, З. Пилат // Матеріали ІІ Міжнародної наукової конференції «Інформація, комунікація, суспільство» (ICS-2013). – Львів-Славське : Видавництво Львівської політехніки, 2013. – С. 70– 72.
 13. Білущак Т. Роль інформаційно-комунікаційних технологій у роботі служби документаційного забезпечення управління / Т. Білущак, М. Клепуц // Матеріали ІІ Міжнародної наукової конференції «Інформація, комунікація, суспільство» (ICS-2013). – Львів-Славське : Видавництво Львівської політехніки, 2013. – С. 60–62.

Спільні публікації з Пелещишином Андрієм Миколайовичем

Кваліфікаційні вміння

У 2014 р. проходила стажування на кафедрі інформаційних систем у менеджменті Львівського національного університету імені Івана Франка. Довідка №2891-В від 04.07.2014р.


З 17 грудня 2018 р. до 27 січня 2019 р.навчалася на курсах підвищення кваліфікації Навчально-науковій лабораторії інноваційних педагогічних технологій Національного університету «Львівська політехніка» за робочою програмою навчального курсу:"Інтерактивні технології навчання".

У 2019 р. проходила стажування на кафедрі бібліотекознавства і бібліографії Львівського національного університету імені Івана Франка. Довідка №1857-В від 24.05.2019р.

З 10 березня по 10 квітня 2020 р. з метою підвищення кваліфікації взяла участь у дистанційному курсі «Бібліотека в цифровому середовищі. Кросплатформні сервіси та кросмедійний контент». Організатори: Дистанційна Академія ВГ «Основа», Харківська державна наукова бібліотека ім. В.Г. Короленка, Харківське обласне відділення (філія) ВГО Українська бібліотечна асоціація

01.06.2020–12.06.2020 з метою підвищення кваліфікації взяла участь у дистанційному курсі «Журналістика в бібліотеці: базові навички» в рамках цього курсу отримала диплом першого ступеня в номінації «Створення медіапроекту. Нотатка у фейсбуці » та була учасницею вебінару «Створюємо актуальний контент: практичні поради для бібліотек та шкіл». Організатори: Дистанційна Академія ВГ «Основа», Харківська державна наукова бібліотека ім. В.Г. Короленка, Харківське обласне відділення (філія) ВГО Українська бібліотечна асоціація.;

15.06. – 30.06.2020 рр. навчання у ІХ Всеукраїнській (з міжнародною участю) онлайн–школі бібліотечного журналіста за темою «Мультиплатформна бібліотечна журналістика. Instagram: базові навички» Харківське обласне відділення (філія) ВГО Українська бібліотечна асоціація.

16.09.2020 р. отримано сертифікат за пройдений курс «Бібліотека – відкритий публічний простір» на платформі ВУМ. Онлайн-курс розроблений ГО «ВГО Українська бібліотечна асоціація» за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру. Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Підвищення кваліфікації за програмою модуля H4M2 «Акредаційна експертиза та особливості оцінювання якості освітніх програм» з 5 жовтня 2020 р. до 28 жовтня 2020 р. Обсягом – 30 год./1 кредит ЄКТС.

Підвищення кваліфікації, участь у «Школі менторства» на тему «Особливості реалізації тьюторства та менторства у закладах вищої освіти: європейський досвід і його імплементація у Львівській політехніці» 7-8 вересня 2020 р.

Міжнародне стажування за темою: «New and innovative teaching methods» («Нові та інноваційні методи викладання»). Організатори: Економічний Університет у м. Краків та Малопольська школа державного управління м. Краків з 14 вересня до 9 жовтня 2020 р. Сертифікат NR2577/MSAP/2020. Обсягом – 120 год. (4 ECTS).

Постійно удосконалюється в напрямі діджиталізація. За 2020 рік була учасницею вебінару «Використання цифрової інноватики в управлінській та освітній діяльності» та за виконання завдань отримала сертифікат. Також була учасницею комплексного навчального онлайн-заходу «Digital Bridge 2.0» організованими Міністерством молоді та спорту України, Всеукраїнським молодіжним центром та Академією цифрового розвитку та за виконання завдань отримала сертифікат.

Також Білущак Тетяна регулярно займається самоосвітою, вдосконалюючи свої здібності й здобуваючи нові знання на різноманітних освітніх онлайн-платформах. Успішність пройдених курсів підтверджуються сертифікатами

Сертифікат рівня володіння іноземною мовою Сертифікат №967/19 від 12 липня 2019 р. виданий Культурно-Освітнім Центром Польської Національної Меншини «Білий Орел» у Львові про підтвердження рівня володіння польською мовою на рівні B2.

Сертифікат про підтвердження рівня володіння польською мовою на рівні B2.

Посилання

Контакти

вул. Митрополита Андрея Шептицького, 3; 4-й корпус, кімната 523

тел.: +38 (032) 258-25-95

E-mail: Tetiana.M.Bilushchak@lpnu.ua; skid@ridne.net; skid@lp.edu.ua

сайт: Спеціальність "Інформаційна, бібліотечна та архівна справа" кафедри СКІД