Білобран Богдан Степанович

Матеріал з Electronic Encyclopedia of Lviv Polytechnic
Перейти до: навігація, пошук
Білобран Богдан Степанович
RTEmagicC Bilobran 01.jpg.jpg
д.т.н., професор
Дата народження 08.12.1938
Місце народження с. Лукавець, Бродівський район, Львівська область
Помер 23.02.2018
Львів, Україна
Громадянство Україна
Національність українець
Галузь наукових інтересів розрахунки тонкостінних труб та елементів магістральних трубопроводів з урахуванням пластичних деформацій
Науковий ступінь доктор технічних наук,академік Української нафтогазової академії (відділення Транспорту нафти і газу)
Дата присвоєння н.с. 2004 р.
Вчене звання професор
Поточне місце роботи Національний університет «Львівська політехніка» Кафедра опору матеріалів та будівельної механіки
Почесні звання «Відмінник освіти України»

Білобран Богдан Степанович - доктор технічних наук, академік Української нафтогазової академії (відділення Транспорту нафти і газу)професор кафедри опору матеріалів та будівельної механіки, Інституту будівництва та інженерії довкілля Національного університету «Львівська політехніка».

Наукова діяльність

Тема дисертації:

Наукові основи оцінки напружено-деформованого стану магістральних трубопроводів з урахуванням пластичних деформацій : дис... д-ра техн. наук: 05.15.13 / Білобран Богдан Степанович ; Івано-Франківський національний технічний ун-т нафти і газу. - Івано-Франківськ, 2004. - 391 арк.: рис. - арк. 341-365

Напрям наукових досліджень:

Розрахунки тонкостінних труб та елементів магістральних трубопроводів з урахуванням пластичних деформацій.

Основні результати наукових досліджень

Запропоновано новий підхід до розв’язання задачі про пружнопластичний стан труби у загальному випадку комбінованого навантаження внутрішнім тиском, розтягом (стиском),згином та крученням, що грунтується на безмоментній теорії циліндричних оболонок і деформаційній теорії пластичності. Зазначений підхід включає: а) графоаналітичний метод пружнопластичного аналізу труби при графічно заданій діаграмі деформування; б)аналітично-чисельний метод визначення розподілу напружень в поперечному перерізі труби з нерівномірною товщиною стінки, залежностей між внутрішніми силовими факторами та відповідними їм параметрами деформації та характеристик жорсткості. Розроблено аналітично-чисельну методику розрахунку довгої труби за межею пружності з урахуванням деформації поперечного перерізу заодночасній дії внутрішнього (зовнішнього) тиску, розтягу (стиску) та згину. Досліджено вплив сплющування поперечного перерізу труб, що використовуються в магістральних трубопроводах, на їх несучу. Методикурозрахунку прямої труби узагальнено на труби великої кривини.

Розв’язано задачу про поздовжньо-поперечний згин та втрату стійкості ділянки трубопроводу, що працює за наявності поздовжньої стискальної сили, під час її підйому з рівної основи. Досліджено вплив пластичних деформацій на випинання та втрату стійкості відкритих ділянок магістральних трубопроводів. Наукові розробки спрямовані на зменшення рівнів поздовжніх напружень в потенційно небезпечних ділянках магістральних нафтогазопроводів та підвищення рівня їх експлуатаційної надійності. Є автором більше 100 наукових і навчально-методичних публікації, в тому числі 1 авторське свідоцтво на винахід, 1 патент, 1 навчальний посібник. Підготував 1 кандидата технічних наук.

Публікації

Нагороди та відзнаки

  • Почесна грамота Посольства СРСР в Алжирі 1970 р.
  • Почесна грамота Міністерства освіти УРСР 1998 р.


RTEmagicC Pochesna gramota MONU.JPG.JPG Почесна Грамота Міністерства освіти і науки України (2007 р.)

RTEmagicC Nagrudnii znak Vidminnik osviti Ukrajini 02.JPG.JPG Нагрудний знак «Відмінник освіти України» (2010 р.)

Контакти:

вул.Карпінського 6, 79013, Львів; 2-й корпус, кімната 321

Номер(и) телефону: +38 (032) 258-25-21